Yönetim Kurulumuz

KORAY YAVUZ

Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Ankara’da doğan Koray YAVUZ, orta ve lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesi’nde MBA İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapan Koray YAVUZ, Metalürji Mühendisleri Odası üyesidir. 2013 yılında İSO 29.Komite Başkanlığı’na seçilmiş olup, aynı zamanda Organize Sanayi Geliştirme İhtisas Kurulu görevini de yerine getirdi. 2014 yılından itibaren Metal Isıl İşlem Sanayiciler Derneği (MISAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Koray YAVUZ, ısıl işlem sektöründe İstanbul ilinde faaliyet gösteren İnsa Isıl İşlem Sanayi A.Ş. de genel müdür olarak çalışmalarını sürdürürken, Konya ilinde faaliyet gösteren Alpha Isıl İşlem Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür görevlerini yürütmektedir. Koray Yavuz evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Koray YAVUZ’ un şu anda aktif görev aldığı faaliyetler aşağıda sıralanmıştır.

  • Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği (MISAD) Yönetim Kurulu Başkanı,
  • İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi,
  • İstanbul Sanayi Odası 45 Komite Üyesi,
  • İstanbul Sanayi Odası Teşvik Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı,
  • İstanbul Sanayi Odası Kurumsallaşma Çalışma Grubu Üyesi,
  • Kosgeb Ar-ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Kurulu Üyesi,
  • Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Meslek Lisesi Proje Yönetim Kurulu üyesi
  • İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi

KORAY YAVUZ
Yönetim Kurulu Başkanı

AHEN AYDIN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1968 yılında İstanbul Üsküdar’da doğan Ahen Aydın Göztepe Ortaokulu ve Haydarpaşa Lisesini tamamladıktan sonra 1985 yılında Tamçelik Isıl İşlem’in kurucusu babası Akın AYDIN’ın işyerindeki elim kaza sonucu hayatını kaybetmesi neticesinde erken yaşta bayrağı devralmak durumunda kalmıştır. Bu tarihten sonra bir aile şirketi olan Tamçelik Isıl İşlem’in ortakları olan amcaları ile birlikte gelişen ısıl işlem sektörüne öncülük ederek yüksek teknoloji fırın yatırımlarına ara vermeksizin sürdürmüşlerdir. Bu çalışmalar neticesinde Tamçelik ülkemizin önde gelen lider ısıl işlem firmalarından biri haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve modern çağın gereklilikleri neticesinde, 2021 Mayıs ayından itibaren şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Ahen AYDIN, Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Üyesidir, evli ve iki çocuk babasıdır.

AHEN AYDIN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

SERHAN ALPER

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1974 yılında İstanbul Kadıköy’de doğan Serhan Alper, 50.Yıl Tahran Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra, 1993-1995 yılları arasında Alper Isıl İşlem şirketinin ilk kuruluşu olan Alper Döviz ve Altın Tic. San. A.Ş’de çalıştı. Vatani görevini tamamladıktan sonra 1998 yılında İstanbul İMES Sanayi Sitesi’nde kurulan Alper Isıl İşlem San. ve Tic. A.Ş’de görev yapmaya başladı. Isıl işlem hizmeti ve ısıl işlem fırınları imalatı konusunda faaliyet gösteren Alper Isıl İşlem firması ile zaman içerisinde gaz nitrasyon işleminin yaygınlaştırılması, Türkiye’nin en uzun gaz nitrasyon fırının hizmete sokulması, düşük basınçlı gaz nitrasyon fırınlarının devreye alınması gibi pek çok proje ile sektörde yeniliklere öncü olunmuştur. Özel takım, kılavuz ve makine parçası üretimi amacıyla 2010 yılında İstanbul Esenyurt’da faaliyetine başlayan Teknovals Makine A.Ş’nin kurucu ortaklarından olup halen bu firmada da Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. 2021 yılında, gelişen teknoloji, modern çağın gereklilikleri ve piyasa şartları neticesinde, ortak değer yargılarıyla hedeflerine daha güçlü olarak yürümek için İnsa Isıl İşlem ve Tamçelik firmalarıyla şirket evliliği kararı almıştır. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Serhan Alper evli ve iki çocuk babasıdır.

SERHAN ALPER
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

BORA AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1987’de İstanbul’da doğan Bora AYDIN, ilk ve ortaokulu Doğuş Koleji’nde, liseyi İstek Vakfı Uluğbey Lisesi’nde tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 2012 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2006 yılında Tamçelik Isıl İşlem A.Ş. ’de başlamıştır. 2013-2020 yılları arasında aynı firmada Satın Alma Müdürlüğü görevini yapmıştır. 2016 yılında Alpha Isıl İşlem A.Ş. oluşumuna kurucu ortak olarak katılmıştır. 2020 yılından beri Tamçelik Isıl İşlem Yönetim Kurulu Üyeliğindedir. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Bora Aydın evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

BORA AYDIN
Yönetim Kurulu Üyesi

FATİH TAMAY

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1957 İstanbul’da doğan Fatih TAMAY, İTÜ Uçak Mühendisliğinden 1980 yılında mezun olmuş, Anadolu Grubu iştiraki Anadolu Otomotiv Sanayi’nde Satınalma Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatına 1982 yılında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde Arge Mühendisi olarak devam etmiştir. Bu görevini takiben Türkiye’deki ilk Türk-Japon Joint Venture Otomotiv girişimi olan Anadolu Isuzu’da sırasıyla Satınalma Şefi, Üretim Planlama ve Stok Kontrol Müdürü, Satınalma Müdürü olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde OSD Otomotiv Sanayi Derneği Satınalma Komitesi Başkanlığı görevini de yürütmüştür. 2001 yılından itibaren Satış, Servis ve Yedek Parçadan sorumlu Satış Müdürü olarak görev almış, Türkiye Bayii Networkünün yeniden yapılanmasına liderlik etmiş, bu dönemde OSD Otomotiv Sanayi Derneği Pazarlama Komitesi Başkanlığı’nı da yürütmüştür.  2006 yılında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmış ve Satış, Pazarlama, Servis, Yedek Parça ve İhracat Operasyonlarından sorumlu olarak, Yurtdışı Distribütör Networkünün kurulması konusunda çalışmıştır. 2012-17 yılları arasında Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu, Denetim Komitesi ve Riskin Erken Tespiti Komitesi’nde görev alarak Kurumsal Yönetim konusunda çalışmıştır. Başta Japonya, Tayland, Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerde fuar, konferans, eğitim vb çalışmalara katılmıştır.2017 yılı başında Anadolu Grubu’ndan ayrılan Tamay, Aile Şirketleri Yönetim Kurulları’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alarak Aile Şirketleri’nin Kurumsallaşması yolunda çalışmaktadır. 2013 yılında İSO İstanbul Sanayi Odası Meclisi’ne seçilmiş olup İSO Meclis Üyeliği ve İSO Otomotiv ve Yan Sanayi Komitesi Başkan Yardımcılığı , TOBB Otomotiv Sanayi Meclisi Üyeliği, TOBB Karayolu Yolcu Ulaştırma Meclisi ve İTO Ulaşım İhtisas Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Bu görevlerine ilaveten Eylül 2015 tarihinden itibaren Türkiye merkezli, 19 ülkede yapılanmış IPRU International Passanger and Road Transportation Union Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. Muhtelif kongre, panel ve konferanslarda ve Üniversitelerde katılımcı, panelist veya konuşmacı olarak yer almakta ve muhtelif Şirket ve Holdingler’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Üyesi olarak tecrübelerini paylaşmaktadır. Tamay, İSO Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Çalışma Grubu Üyesi olarak Sanayici Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması konusunda çalışmaktadır. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

A.Fatih Tamay evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

FATİH TAMAY
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

HASAN ÇEP
Yönetim Kurulu Üyesi

TOLGA YAVUZ

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Almanya Hamburg’ da doğan Tolga Yavuz ısıl işlem sektörüne ilk adımını, Kartal Endüstri Meslek Lisesi Metalurji bölümünde atmıştır.  Liseden sonra öğrenimine sırası ile Ankara Bilkent üniversitesi ve Eskişehir Anadolu üniversitesi İç Mimarlık bölümlerinde devam etmiştir. Üniversite tahsilinden sonra meslek hayatına ilk mesleği ve aile şirketi olan Insa Isıl İşlem’de başlamıştır.  Tolga Yavuz 2004 – 2007 yılları arasında Dudullu OSB imes sanayi sitesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Kocaeli ilinde doğal şartlarda süt üretimi yapan büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliği olan Akpınar Ekolojik Tarım şirketinde yönetim kurulu başkanlığı görevine devam etmektedir.2021 Mayıs ayı itibariyle şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Tolga Yavuz evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

TOLGA YAVUZ
Yönetim Kurulu Üyesi

Menü