İcra Kurulumuz

KORAY YAVUZ

Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında Ankara’da doğan Koray YAVUZ, orta ve lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesi’nde MBA İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapan Koray YAVUZ, Metalürji Mühendisleri Odası üyesidir. 2013 yılında İSO 29.Komite Başkanlığı’na seçilmiş olup, aynı zamanda Organize Sanayi Geliştirme İhtisas Kurulu görevini de yerine getirdi. 2014 yılından itibaren Metal Isıl İşlem Sanayiciler Derneği (MISAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Koray YAVUZ, ısıl işlem sektöründe İstanbul ilinde faaliyet gösteren İnsa Isıl İşlem Sanayi A.Ş. de genel müdür olarak çalışmalarını sürdürürken, Konya ilinde faaliyet gösteren Alpha Isıl İşlem Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür görevlerini yürütmektedir. Koray Yavuz evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Koray YAVUZ’ un şu anda aktif görev aldığı faaliyetler aşağıda sıralanmıştır.

  • Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği (MISAD) Yönetim Kurulu Başkanı,
  • İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi,
  • İstanbul Sanayi Odası 45 Komite Üyesi,
  • İstanbul Sanayi Odası Teşvik Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı,
  • İstanbul Sanayi Odası Kurumsallaşma Çalışma Grubu Üyesi,
  • Kosgeb Ar-ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Kurulu Üyesi,
  • Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Meslek Lisesi Proje Yönetim Kurulu üyesi

KORAY YAVUZ
Genel Müdür

UTKU İNAN

Genel Müdür Yardımcısı

1980 yılında İstanbul’da doğan Utku İNAN, 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri enstitüsünde yüksek lisans programına başlamış ve 2005 yılında mezun olmuştur. 2002 yılında Tamçelik Isıl İşlem‘de çalışmaya başladı ve şirketin genel koordinatörlük görevini yürütmüştür. 2008 yılında sektör derneği Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği’nin (MISAD) kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Toplam 5 farklı yönetim kurulunda başkan yardımcılığı da olmak üzere farklı görevlerde bulunmuştur.  2014-2018 yıllarında Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde ziyaretçi öğretim görevlisi olarak “Thermal Processes of Materials” dersini anlatmıştır. Şubat 2020’de havacılık, uzay ve savunma şirketleri için kalite yönetim sistemi AS9100D Baş denetçi unvanını almıştır. 2020 yılında Gebze Teknik Üniversitesi (GTU) ve TUSAŞ Motor Sanayii (TEI) iş birliğiyle açılan Havacılık ve Uzay Teknolojilerinde Uygulamalı İtki Sistemi Tasarım Mühendisliği (İngilizce) Tezli Yüksek Lisans Programında bulunan APS-523 “AeroEngine Materials Processes” dersinin ısıl işlem ve kaplamalar bölümünü TEI uzmanları ile ortaklaşa anlatmıştır. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Utku İNAN, İngilizce bilmektedir.

UTKU İNAN
Genel Müdür Yardımcısı

BERİL ERAY

Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu

1995 yılında Samsun’da doğan Beril ERAY, lise öğrenimini 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2019 yılında Eskişehir Teknik Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 13 ay boyunca Tusaş Motor Sanayi (TEI) ile 2 proje üstüne çalışmıştır. Bu süreçte süper alaşımların maksimum çalışma sıcaklığının belirlenmesi üzerine lisans bitirme tezini tamamlamıştır buna ek olarak çentikli süper alaşımların sürünme davranışı üzerine çalışmalar yapmıştır. Profesyonel olarak, 2020 yılında Alp Havacılık’ta 1 sene Özel Proses Kalite Mühendisliği görevini yürütmüştür. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu görevini yürütmektedir. Beril ERAY, İngilizce bilmektedir.

BERİL ERAY
Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu

ÇİĞDEM TEKBAŞ

Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu

1979 yılında Sivas’da doğan Çiğdem TEKBAŞ, lise öğrenimini İstanbul’da Tuzla Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite hayatına Sakarya Üniversitesinde devam etmiş olup 1 yıl İngilizce Hazırlık Bölümünde okuduktan sonra 4 yıl Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde okumuş  ve 2007 yılında mezun olmuştur. Stajlarını üretim yapan firmalarda ve son olarak Arçelik A.Ş. Çayırova tesisinde Mekanik Bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına kısa bir dönem bir silah sanayi firmasında başlamış olup, otomotiv ve beyaz eşya ana sanayilerine üretim yapan başka bir firmada Kalite Mühendisi olarak devam etmiş ve daha sonra aynı firmada Entegre Kalite Yönetim Sorumlusu olarak görev almıştır. Son olarak 2019 yılında İnsa Isıl İşlem A.Ş. de Kalite Yönetim Sorumlusu olarak çalışmıştır. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu olarak görevini yürütmektedir.

ÇİĞDEM TEKBAŞ
Entegre Yönetim Sistemleri Sorumlusu

EVREN SARAL

TAYSAD Tesis Yöneticisi

1978 yılında Üsküdar’da doğan Evren SARAL , orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Metalurji Mühendisliğinden mezun oldu. Kasım 2000 yılında İnsa Isıl işlem firmasında, indüksiyon ısıl işlem prosesi üretim ve kalite laboratuvarında işe başladı. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi yüksek lisans eğitimine başladı. 2003 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra , İnsa ısıl işlem Sancaktepe yerleşkesinde indüksiyon ısıl işlem prosesi Üretim Planlama  ve Talaşlı İmalat Üretim Müdürü olarak çalışmaya başladı. Bu görevlere paralel olarak kalite yönetim sistemin kurulmasında görev aldı. 2012 yılında kontinü ıslah fırını kurulması ve indüksiyon ısıl işlem tezgahlarının otomasyon süreçlerinde görev aldı. Evli ve bir çocuk babası olan Evren Saral 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Tesis Yöneticisi görevini yürütmektedir.

EVREN SARAL
TAYSAD Tesis Yöneticisi

BAHADIR ATİK

Esenyurt Tesis Yöneticisi

1984 yılında Yozgat’ta doğan Bahadır ATİK, lise öğrenimini İstanbul ‘da Orhan Cemal Fersoy (YDA) Lisesinde tamamladıktan sonra 2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine Namık Kemal Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir fason ısıl işlem firmasında 5 yıllık süreçte sırasıyla Pazarlama Sorumlusu, Üretim Sorumlusu ve Fabrika Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Alper Isıl İşlem bünyesine geçerek Esenyurt fabrikasında Isıl İşlem Sorumlusu olarak göreve başlamıştır. Alper ısıl işlem bünyesinde havacılık, savunma ve otomotiv sanayi proseslerinde aktif görev almıştır.2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Tesis Yöneticisi olarak görevini yürütmektedir.

Bahadır Atik evli ve 2 çocuk babasıdır.

BAHADIR ATİK
Esenyurt Tesis Yöneticisi

ALİ KOÇ

Konya Tesis Yöneticisi

ALİ KOÇ
Konya Tesis Yöneticisi

BAYRAM TÜRK

Çerkezköy Tesis Yöneticisi

1976 yılında Almanya’da doğan Bayram TÜRK, lise öğrenimini İstanbul ‘da tamamladı. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra 2008 yılına kadar ticaretle meşgul olmuştur. Bu tarihten sonra ısıl işlem sektörüyle tanışan Bayram TÜRK, özel bir fason ısıl işlem firmasında 8.5 yıllık süreçte sırasıyla Üretim ve Proses Sorumlusu, Kalite Sistem ve Kalite Kontrol Sorumlusu ve Firma Müdürü olarak görev yapmıştır. 2017 yılından sonra; önce silah üreticisi ve ihracatçısı olan bir firmada Yüzey İşlemleri ve Isıl İşlem Yöneticisi, ardından savunma sanayinde Türkiye’nin önde gelen firmalarından birinde 3 yıl süreyle Isıl İşlem Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2021 Mayıs ayından itibaren, şirket evliliği sonucu oluşan Alpha Metalurji A.Ş’de Tesis Yöneticisi olarak görevini yürütmektedir.

Bayram Türk evli ve 2 çocuk babasıdır.

BAYRAM TÜRK
Çerkezköy Tesis Yöneticisi

Menü